Home / חלק עליון / 10 פעמים אנשים נשמרו על ידי האויב

10 פעמים אנשים נשמרו על ידי האויבהיה ביטוי של רמות קיצוניות ביותר של הסכסוך האנושי, כמו המתחים שהגיעה לשיאה בפעולה אלימה המונית. בנסיבות כאלה, כללים, קודים של כבוד וטיפול מוקריבים לעתים קרובות כיעד של ניצחון על יריב – בין אם אזרחי או בינלאומי בטבע – הופך להיות מרכזי. עם זאת, ראוי לציין כי במקרים מסוימים, הוא הוכר כזמן שבו הצגת האנושות יותר (ולא פחות) עשוי להיות מוצדק כמו הטוב ביותר באנשים הוא הביא לעתים נדירות. בחשבון זה יש לנו מקרה מיוחד עם הילד היפני שהאכיל את שבוי מלחמה מורעב, טייס של חיל האוויר הגרמני, שליווה את עצמו כקצין בטיחות וקצין נאצי שהגנה על אזרחים סינים מפני כוחות צבא אימפריאלי יפני.

1
0. ג'ון רבה והסינים

גרמניה ויפן הצטרפו באופן רשמי לחברים של הציר, אך אנשי עסקים גרמנים וחבר המפלגה הנאצית הבונגאפית שבסיסה בנאנג'ינג שבפרובינצית ג'יאנגסו הציגו תערובת יוצאת דופן של נאמנויות בתולדות המלחמה. נחשב גיבור והומניטארי ג'ון ראבה נולד בהמבורג, גרמניה בשנת 1882 ועבר לסין בשנת 1908 כדי להמשיך את עבודתו עם חברת סימנס, עסק גרמני עם פעילות בסין. הוא העביר את משפחתו לסין, והפך את עצמו לאוכלוסייה המקומית, כולל העובדים הסינים ובני משפחותיהם. ג'ון ראבה הקים בית ספר גרמני בנאנג'ינג ב- 1934, שאותו הניח ופעל על אדמתו. כשהצבא הקיסרי היפני פלש לסין, מר ריב היה חבר נלהב של מפלגת הפועלים הגרמנית הנאצית הגרמנית

באותה נשימה שבה דיבר על משמעות הנאצית מבחינתו מבחינת תמיכה בעובדים גרמניים, הוא פועל כהומניטרי. הוא עומד בפני "דילמה מוסרית" בנאנג'ינג, ומסיים תפקיד מרכזי בהקמת אזור בטוח מפורז בנאנג'ינג. בזמן שהיה קשור מבחינה טכנית ליפנים, הוא השתמש בברית הנומינלית עם היפנים כחבר המפלגה הנאצית כדי להגן על אזרחים סינים. דגלים נאציים וסמלי צלב קרס כדי למנוע מבעלי בריתו היפניים לפגוע באמוניו הסינים ככל האפשר.

9. פרנץ סטיגלר וצ'רלי בראון

לא לעתים קרובות בהיסטוריה אתה מתפקידך הרשמי להרוג אותך כדי להפוך לאפוטרופוס שלך מבלי לפגוש אותך אפילו. הם חברים טובים באופן אישי. אבל הטייס של המפציץ הקטלני מסרשמיט BF-109 על גרמניה היה שינוי של הלב כטייס Luftwaffe עם תחושה של לחימה הוגנת.

אחת הדוגמאות המרהיבות ביותר של הכבוד הזה בזמן המלחמה, כי הלך הרבה מעבר ומעבר הוא המקרה של טייס קרב הלופטוואפה פרנץ סטיגלר וטייס B17 האמריקאי צ'רלי בראון, שהיו על חייהם של אנשי הצוות ששרדו על המשלוח, נחסכו במהלך יירוט על גרמניה. במקום להפיל את B17 פגום קשות, סטיגלר בחרה ללוות את המפציץ למקום מבטחים, מנופף לטייס ועף לאורך הדרך , הטייסים לא דנו בתקרית עד לאחר המלחמה, כשסטיגלר ובראון מצאו זה את זה בעקבות פרסום הודעה בעיתון. השניים התיידדו עד המוות. סטיגלר היגר לקנדה, ואילו בראון נשאר בארה"ב.

8. Fumio Nishiwaki וקרל רוסה

חיילים אמריקאים שנתפסו על ידי הצבא היפני הקיסרי במלחמת העולם השנייה קרל רוזה לא היה יוצא מן הכלל. כלוא במחנה הכלא היפני של יוקאיצ'י-אישיחארה סאנג-יו, רוסה היה תחת טיפול גרוע וטופל בצורה גרועה על ידי השומרים ויכול היה לעמוד בפני מוות באמצעות לחץ ורעב. לאחר ששרד את מה שבסופו של דבר היה מארס המוות של באטן באפריל 1942, הגיע קארל רוסה למחנה, שם עמד בפני הסיכוי המרתיע של עבודת כפייה. עם שחרורו וחזרתו לארצות הברית ב -1945, לאחר סגירת מלחמת העולם השנייה, היה רוסה במצב מחורבן, בלשון המעטה, אך עדיין בחיים.

Fumio Nishiwaki חיבב את הכתבה.

ילד צעיר, שהתגלה מאוחר יותר כעובד צעיר בשם כלא את קארל רוסה ויצר היכרות ידידותית איתו. בהיותו מודע למנות הרעב שהציבו את הישרדותו של רוזה, הסתפק בנישיוואקי הצעיר במזון על רוסה על בסיס קבוע, והוסיף את מנותיו הדלות מדי. ובכך נתן רוסי תמונה של עצמו כדי לשמור על אשר רוסה לקח איתו עם עזיבתו על USS הצלה בספטמבר 1945. ללא כוונת רווח המאמץ של נכדו של קארל רוסה טים רוסה של המאמצים להסתכל לתוך הסיפור שלמד על הילד שעזר לסבו. העבודה אפשרה לאדם יפני בשם "Takeo" (19659004) Nishiwaki שנמצא, שאמר כי הוא אחיו, שמת בגיל 30, לאחר שהכניס לעצמו מזון שבויים בגיל 14 בעת שעבד במפעל.

7. חסן יוסוביץ 'ואקו ננאדיק

אחת הטרגדיות שבהן פורסמה. זה עוד יותר מדהים שכאשר הם באים, הם מביאים את אלה שמכירים אחד את השני למעמד המפוקפק של להיות אויבים לגיטימיים. כשהכבוד והנאמנות השתלטו על פוליטיקה ומצבי עניינים, היה זה טוויסט מדהים בתולדות ההיסטוריה. בוסניאק וסרביה ב -1992 ביוגוסלביה לשעבר, איש סרבי בן 19 בשם Aco Nenadic שהיה בצבא היוגוסלבי של צבא העם (JNA) באיזה חלק בשיירה שתקפה באלימות תוך כדי התהליך (19669007) התוקפים של השיירה היו אנשי בוסניאק של ההגנה הטריטוריאלית הבוסניאקית, או (טו), שהגיבו למה שנראה בעיניהם כפרובוקציה בדמותם של הצבא העממי היוגוסלבי של אספקה ​​צבאית. בעיצומו של האלימות שמע אקו ננאדיק קול שאמר שהוא שקט מאוד. ומציע בטיחות והגנה. חסן יוסוביץ ', שקודם לכן דחק בו לעזוב את ביתו בשל פעולות איבה. יוסוביץ 'הבריח את ננאדיק לביתו תחת העמדת פנים, ובמהרה, תחפושת אזרחית וטיפל בו במשך חודש. לאחר מכן הוא סידר לו להגיע הביתה המשפחה שלו. לאחר הסכסוך, הגברים איבדו קשר אך בשנים מאוחרות יותר, שני הגברים התאחדו מחדש בשנת 2009 בסיוע תוכנית טלוויזיה בשם All for Love .

6. וילהלם הוזנפלד, לאון ווארם, ולדיסלב שפילמן

הוורמאכט הגרמני היה בקושי החבר הטוב ביותר של הצבא הנאציונל-סוציאליסטי והתוקפנות הפוליטית. כצבא הארצי הגרמני היה אז הוורמאכט וקרא לאדולף היטלר ולרייך השלישי שלו. עם זאת, הקונצנזוס המשותף של סיוע, סיוע או פשוט משכנעת עם תוקפנות נגד אנטי יהודי ומיעוט זכויות האדם בטיחות. קצין הוורמאכט הגרמני וילהלם הוזנפלד, נולד ליד פולדה, הסן ב- 1895 גדל כקתולי וכפטריוט גרמני.

Trouserfeld הופרע על ידי האלימות נגד קבוצות נרדפות ניתנות לזיהוי מיין קאמפף . כקצין וורמאכט שהוצב בפולין, ניצל על ידי רכבת נאצית בדרך לטרבלינקה. לאחר מכן הוא הציל את ולדיסלב שפילמן, מוסיקאי יהודי ונתן לו הצלת חיים בשלבים האחרונים של מלחמת העולם השנייה (1945). הפסנתרן . אבל הדברים לא היו טובים כל כך עבור הוזנפלד. הנאצים לא לקחו אותו, אך ב- 1945 הוא נעצר והועצר למעצר ב -1952 [עתירהשלשניגבריםיהודיםשניצלוWarmו-Szpilman. ביוני 2009 זכה הוזנפלד לכבוד ולהוקרה פוסט-הומוריסטית של "חסיד אומות העולם" באנדרטת השואה ביד ושם על עבודתו בחילוץ במקום לרדוף את אלה שכונו כמטרות של גרמניה הנאצית

. נג'אח עבדוד וזאהד הפטלאנג

איראן-עיראק הייתה מספטמבר 1980 ועד אוגוסט 1988, המאופיינת באינספור הפרות של זכויות אדם ופעולות איבה, שהציבו לוחמים נחושים משני הצדדים בעקבות הפלישה העיראקית לאיראן תחת שלטונו של הרודן העיראקי סדאם חוסיין. Zahhed Haftlang מה לגייס האיראני לתוך הכוחות הבסיסיים Basij כי עשה שימוש של חיילים קטינים לקחת את עיקר הקרב עימותים לסלול את הדרך לחיילים מנוסים. רק בגיל 13 כאשר הוא נרשם, Zahed מה דחף לתוך הסכסוך המרושע שהשאיר 1.5 מיליון בני אדם מתים אבל הצליח לשרוד את הכאוס ואת האלימות, והפך חובש בזמן. סדאם חוסיין הורה על הפלישה המופרעת של איראן, שהובילה לה מאבק מתמשך על טריטוריה, אנשים ופוליטיקה.

זאהד הפטאנג מצא פצוע קשה. ארוסתו ותינוקו של אדם עיראקי, שבויי מלחמה עיראקיים. שבויי מלחמה עיראקים בחיים. עבוד בילה 17 שנים בשבי איראן, ואילו זאהד בסופו של דבר משרת למעלה משנתיים בשבי העיראקי. ואז, 20 שנה מאוחר יותר, זאהד נואש מה קורה באמצע ניסיון התאבדות בקנדה ומסתיימת באגודת ונקובר לניצולי עינויים

. 4 רב סרן ג'וזף גנגל, האמריקאים והאסירים

אחד המקרים המסובכים ביותר להצלת האויב הוא המקרה של טירת איטר באוסטריה. הטירה שימשה כבית סוהר של המשטר הנאצי לאסירים בעלי פרופיל גבוה כולל מנהיגים פוליטיים וצבאיים צרפתים ואייקונים תרבותיים, שנועדו ככל הנראה כבני ערובה למטרות משא ומתן במידת הצורך. בין שורות השבויים היו מארי אגנס קאיליאו, אחותו של הגנרל שארל דה גול וראש הממשלה לשעבר פול רינו ואדואר דלאדייה. עם זאת, כאשר הנאצים החלו לאבד את המלחמה באופן ברור, האסירים היו נטושים בטירה, אבל לא יכלו להימלט עצמם כמו האזור היה מלא אנשי נאצים. ס"ס של היינריך הימלר התכוון להשתלט על הטירה ולהשמיד את האסירים.

האסיר הגרמני מייג'ור גנגל. מייג'ור גנגל בחר להציל את הצרפתים, אבל הוא ואנשיו לא יכלו לעשות זאת לבדם. מייג'ור גנגל נכנע באופן אסטרטגי לכוחות האמריקאים ולאחר מכן הצטרף אליהם כדי להילחם בס"ס ולהציל את האסירים. אבל, למרבה הצער, גנגל עצמו נהרג בקרב, נורה בראשו על ידי לוחם ס"ס. אם לא יינצלו האסירים, יחוסו על-ידי הכוחות המשותפים של אויבם הרשמי והאמריקנים שאויביהם נכנע להם, דמויות צרפתיות ששיחקו תפקיד גדול בבנייה מחדש של צרפת. 19659002]. 3 Hoichi "בוב" קובו ואת היפנים Standoff

בהיסטוריה של מלחמת העולם השנייה, ארצות הברית וקנדה היו מדינות מהגרים התכוון ומדיניות גזענית ואתנית מבוסס היו עדיין במקום בשתי המדינות, כלומר, יכול להיות סכסוך בין הרקע האתני של האדם לבין הנאמנות הנתפסת בסביבת המלחמה. במקרה של אמריקנים יפנים למשל, היו הרתעות נרחבות וחששות לגבי התאמתם לשירות הכוחות המזוינים של ארה"ב נגד יפן. הויצ'י בוב קובו בחודש יולי 1944 נעצר , אירעה תקרית בקרב סאיפאן בה הסתתרו 130 חיילים ואזרחים יפנים במערה, אזרחים עומדים סביב החיילים. בעבר, הסכסוך הדמים הוכרז על ידי מספר מקרי מוות המוני כדי התאבדות על ידי אזרחים וחיילים שראו את זה כבלתי מכובד. Hoichi "בוב" קובו, לעומת זאת, התנדב לטפל במצב בתקווה להציל חיים. הוא שוחח עם היפנים על רצח עצמו ועל כניעה. לכן, כל האנשים היפנים האלה נהרגו במאבק עם הכוחות האמריקניים על ידי אחד שנכחש על ידי לאום, אבל יפני אתנית, באמצעות מיומנות גישור התרבות שלו כדי להביא פתרון למבוי סתום מחריד ודם.

. 2 ג'ינו פארנטי-בראגאליה והטריו הקנדי

מפגש עם חיילים קנדים או עם כוחות בעלות הברית האחרים לא יהיה הגורל הטוב ביותר עבור לוחמים איטלקים שנלחמו למען הכוחות האיטלקים הפשיסטים במלחמת העולם השנייה של נזק בטחוני במהלך קרבות קרקעיים. ב- 1943 נפלו מספר רב של חיים על בעלות-הברית ועל הצירים צדדים. עבור האיטלקי הצעיר היה יתום ג'ינו פארנטי-ברגאגליה, קבוצה של חיילים קנדים הצילה אותו ממוות בטוח בפרובינציה האיטלקית ביוני 1944.

לאחר שמצאה אותו במצב רע לויד 'אדום' אוליבר, פול הייגן ומרט מאסי. לאחר יציאתם של חיילי המערב אירופה בפברואר 1945, הוא אמר: "המלאכים השומרים" ו"המלאכים השומרים ". הוסכם כי הוא יישאר בקשר עם מותו של החייל, "האדום" אוליבר בשנת 2012. תודה רבה על שהצילו אותו החיילים הקנדים, הציל את ג'ינו פארנטי -Bragaglia

1. גרהרד קורזבך וישראל פרומן

מלחמת העולם השנייה רצח המוני של יהודים רצה להיתפס כאסירים ופליטים, היה חזק בין פשעי המלחמה בעולם. אולם, בין האירועים המזוויעים, בלטו פעולותיו של מפקד הכוחות המזוינים הגרמניים, גרהרד קורזבאך, כפי שעשה את תמונתו על חומתו של ניצול שואה יהודי בישראל וכן הוכרו כ"חסידי אומות העולם "על מעשיו הטובים בין הזוועה הבוגדנית והגדולה שהגדירה את הרגעים הגרועים ביותר של מלחמת העולם השנייה. גרהרד קורצבאך (19659004) הערמומי, החכם והמכובד ביותר, השתמש במעמדו האסטרטגי כאדם הממונה על רכב צבאי הכוחות הנאציים היו במצב תקין.

קורזבאך הוא דוגמה קלאסית של מי שנראה כמחאה יותר מדי, שכן הוא התלהב וצעק על אסירים יהודים ורק קצת יותר מדי קשה לשפוך דיבור שנאה. מה זה היה בסדנה לפני סידור בריחה. אחד הניצולים, ישראל ישראל פרומן, יכול להיות אחד מניצולי השואה המעטים שיש לקצין גרמני במלחמת העולם השנייה, המתואר בכבוד על הקיר. פרומן הודה בקורצבך הטוב במכתב למשפחתו ולנכדו של הסמל. באופן טרגי, היא מופיעה ב -1942 ונשארת מתה.

אהבת אותה? Toptenz.net על Patreon!


Source link